07 Jul 14:14

SRAMOTA U SLOVAČKOJ, “FIRMAŠI” TUKLI TRUJIĆA

SKANDAL u Slovačkoj! Navijači Vojvodine, članovi “Firme”, posle poraza od Ružemberoka ušli su u svlačionicu Novosađana i fizički napali igrača Nikolu Trujića. Sramota kakva je gotovo nezapamćena u evropskim utakmicama – da gostujući navijači bez problema, pored obezbeđenja uđu u svlačionicu svoje ekipe i fizički napadnu igrače.Nikola-Trujić

Ova slika će naići sigurno na oštru reakciju i UEFA i FIFpro, a Nikola Trujić je za novosadski “Dnevnik” opisao ceo događaj.
Sedeo sam u svlačionici nakon susreta, kada je, ni sam ne znam kako, grupa od oko desetak navijača Vojvodine tamo ušla. Kako im je to pošlo za rukom – ne znam, jer reč je o prostoru u koji niko, osim samih igrača i funkcionera kluba, ne može da uđe. Predvođena Slobodanom Milutinovićem, međutim, ova grupa je, dakle, ušla u našu svlačionicu, a Slobodan me je uhvatio za vrat i počeo da me gura. Optužio me je da sam se raspravljao s navijačima iako nikom ni reč na terenu nisam rekao. Potom me je drugi od njih, mislim da je reč o Milutinovićevom bratu, udario pesnicom u glavu. Tom prilikom mi je rečeno da navijači više neće da me trpe u timu, da više neću igrati, da se na tome neće završiti i da ću: ’Videti po povratku u Novi Sad’. To što se dogodilo je prava katastrofa! U šoku sam i dalje. Sigurno je to da više nisam fudbaler Vojvodine, pokupio sam stvari i vraćam se u Beograd. Ujedno, podneću tužbu i protiv FK Vojvodina, kao i protiv onih koji su me napali, a razmišljam da preko UEFA tužim i FK Ružomberok zbog ulaska u svlačionicu lica kojima tamo nikako nije bilo mesto“, rekao je Trujić  za “Dnevnik”

Jasno i glasno. Nadležni organi jednostavno ne bi smeli ovo da prećute.
Ovo što se desilo treba da izađe u javnost, nikako ne sme da se krije, jer, ne daj Bože, ko zna šta još, pa i mnogo gore od toga, može da se dogodi. Ovakve stvari nisu prihvatljive da se dese ni u svakodnevnom životu, a kamoli na međunarodnoj fudbalskoj utakmici. Uglavnom, ne nameravam više da nosim dres novosadskog kluba, nema nikakvih prepreka da dobijem čiste papire i potražim novu sredinu, a i to ću, bude li zatrebalo, tražiti uz posredovanje UEFA“, zaključio je Trujić.

Nažalost,  ove stvari su postale svakodnevnica, retko ko ima hrabrosti da o ovome priča javno. Igrači žive u strahu, uplašeni i bez zaštite klupskih funkcionera na prvom mestu. Igrači koji su bili prisutni preneli su nam da je u svlačionici bio prisutan komesar za bezbednost kluba koji je samo posmatrao dešavanja i nije reagovao i pokušao da zaštiti igrača.