24 Mar 17:33

POLEDICA ZA HS: Oformiti radnu grupu koja će razmatarti sva moguća scenarija!

Preuzeto sa HOTSPORT.rs

Party-0591

Sport je širom sveta utonuo u prinudni san, mnogi se nadaju da će se brzo probuditi iz noćne more koja se zove ‘COVID-19’.

U razgovoru za HotSport predsednik Sindikata profesionalnih fudbalera – ‘NezavisnostMirko Poledica govorio je o trenutnom stanju u Srbiji iz ugla fudbala, kao i pravima domaćih fudbalera u inostranstvu.

Veliki udar trpe fudbalski klubovi, pored zdravstvenih, postoje i egzistencijalni problemi, a oni nisu zaobišli ni naš region.

– Sport nije izopšten od ostatka društva i nije bilo realno očekivati da će se sport na drugačiji način pozicionirati u odnosu na okolnosti. Rekao bih da je ipak u minut do dvanaest doneta odluka da se obustave sve sportske aktivnosti u zemlji – počeo je Poledica.

Imamo slučaj iz Kazahstana gde je vlasnik Kaspija Erlan Jesimov obavestio igrače pisanim putem da neće primati dohotke dok traju vanredne mere.

Slučaj iz Kazakhstana nije jedini, nama je naravno najbitniji zato što u tom klubu imamo naše igrače i trenere. Mnogi klubovi će na sličan način pokušati da izvrše prtisak na zaposlene ali je to pogrešna odluka zato što je pravno neodrživa – dodaje Poledica.

U Kaspiju nastupaju i fudbaleri iz Srbije, Marko Milošević, Bojan Kovačević, Stefan Bukorac i Aleksandar Stanisavljević. Dok gotovo ceo stručni štab čine srpski stručnjaci.

Prava igrača su zaštićena i ne treba da brinu. Mi već pregovaramo sa FIFA i predstavnicima klubova kako rešiti trenutno stanje i već imamo nekoliko modela koji se razmatraju – rekao je Mirko Poledica.

On ističe da u Srbiji za sada nije bilo pritužbi na neisplaćene zarade.

Stanje je dosta teško i komplikovano i treba naći najbolje rešenje kojim će i klubovi i igrači biti zadovoljni. Moramo svi zajedno pokazati solidarnost i razumevanje. Za sada nismo imali pritužbe igrača ali još uvek je preuranjeno pričati na ovu temu – otkriva Poledica.

Postavlja se pitanje u kakvom će fizičkom stanju biti igrači ukoliko se sezona nastavi.

– Uvek sam poštovao struku i mišljenja sam da medicinska komisija treba da donese odluku, na taj način zaštitilo bi se na prvom mestu zdravlje igrača i publike – rekao je Mirko Poledica.

Poledica je imao preporuku vezano za nastavak ili eventualno odlaganje sezone u Srbiji.

– Moja preporuka je da se odmah oformi radna grupa svih zainteresovanih i da se krene u razmatranje svih scenarija putem video konferencija – zaključak je predsednika Sindikata profesionalnih fudbalera – ‘Nezavisnost’ Mirka Poledice.