02 Jun 16:28

Održan sastanak igrača i Dragana Markovića

Saopštenje Sindikata profesionalnih fudbalera “Nezavisnost” nakon sastanka bivših fudbalera FK Jagodina i Dragana Markovića, predsednika Skupštine opštine Jagodina kome su prisustvovali i predstavnici sindikata.

“Danas u 11h odražan je sastanak bivših igrača FK Jagodina i predsednika Skupštine grada Jagodina, Dragana Markovića Palme.

Rezime sastanka:

1. Gospodin Marković se u ime grada ogradio od FK Jagodina na način da grad nema nikakve veze sa dugovima kluba iako je jasno da je grad finansirao klub.

2. Gospodin Marković rekao je igračima da nema ništa lično sa dugovima kluba i da je napustio klub 11 meseci pre ispadanja kluba iz Super lige, iako je jasno da je najveći deo dugovanja nastao pre izlaska gospodina Markovića iz kluba.

3. Na pitanje igrača ko je odgovoran za dugovanja kluba, gospodin Marković je odbio da dâ odgovor.

4. Gospodin Marković uputio je igrače da se obrate sudu iako je jasno da je ta procedura već prošla i da pravosnažne odluke sudova svi poseduju.

5. Gospodin Marković je ponudio igračima da grad može da im zaposli žene iako niko od bivših igrača ne živi u Jagodini.

Žao nam je što moramo u zaključku da navedemo da nije došlo do nikakvog dogovora između bivših igrača i opštine Jagodina.”