15 Jan 02:35

FIFPRO I FIFA PROGLASILI NAJBOLJIH JEDANAEST FUDBALERA

CIRIH – FIFPro i FIFA su na gala večeri u Cirihu, održanoj 10. januara 2011. proglasili najboljih jedanaest fudbalera na svetu za prošlu godinu po glasovima preko 50.000 igrača iz celog sveta. Na svečanoj bini, gde im je bivši igrač godine, Marco Van Basten, uručio nagrade pojavili su se:

Golman: Iker Kasiljas (Real Madrid)
     Odbrana: Majkon (Inter), Lusio (Inter), Žerar Pike (Barselona), Karlos Pujol (Barselona)
     Sredina: Vesli Snajder (Inter), Ćabi (Barselona), Andrss Iniesta (Barselona)
     Napad: Kristijano Ronaldo (Real Madrid), Lionel Mesi (Barselona) David Vilja (Barselona).

Pet igrača je po prvi put izabrano, to su: Majkon, Lusio, Žerar Pike, Snajder i Vilja. Fudbalski klub Barselona postavio je novi rekord sa 6 igrača u najboljih jedanaest, dok su se Mesi i Kristijano Ronaldo sa četiri izbora približili Džonu Teriju koji je pet puta bio u najboljem timu.

Na žalost, srpski internacionalac Nemanja Vidić, koji je ušao u širi krug kandidata, ove godine nije ponovio uspeh od prošle godine kada je bio u najboljih jedanaest fudbalera na svetu.