26 May 10:17

U HUMANITARNOM MEČU PRIKUPLJENO 120.000 EVRA

JEDINSTVENA humanitarna akcija “Asovi za decu” koja je održana na stadionu Partizana u potpunosti je uspela. Od prihoda sa spektakularne utakmice velikih fudbalskih zvezda i sredstava dobijenih od SMS poruka na broj 1150, ukupno je prikupljeno 120.000 evra. Taj novac namenjen je za izgradnju dečjeg hematoonkološkog odeljenja Kliničkog centra u Nišu.

Poledica5

Na meču u Humskoj, kom je prisustvovalo 7.000 gledalaca (prodato mnogo više ulaznica), nastupili su brojni asovi, čak 50 sadašnjih i bivših fudbalera, koje su predvodili: Dejan Stanković, Predrag Mijatović, Nikola Žigić, Milan Lane Jovanović, Mateja Kežman, Ivica Kralj, Branko Brnović, Danko Lazović, Boban Dmitrović, Boško Janković… Ekipe su sa kluba vodili proslavljeni treneri Radomir Antić i Bora Milutinović, susret je vodio Miroslav Radoman, a pobednici su bili svi koji su na neki od način pomogli da akcija uspe.

Poledica1

Sindikat profesionalnih fudbalera “Nezavisnost” je uobičajeno uzeo učešće u ovoj akciji, ne samo kupovinom većeg broja ulaznica, slanjem sms poruka već i delovanjem na terenu. Predsednik Mirko Poledica igrao je u timu Bore Milutinovića i na taj način dao i lični doprinos da ovaj spektakl uspe.

- Srce mi je puno zato što su se ljudi okupili da pomognu deci, fudbaleri, publika, ljudi kraj malih ekrana… Pozitivna atmosfera je kružila stadionom. Ovim se san nije ostvario, već je tek počeo, i to na najbolji način – rekao je inicijator akcije Jovan Simić.

Poledica4