08 Nov 11:43

Srpski fudbaleri organizovali akciju protiv nasilja i rasizma

Preuzeto sa sajta FIFPro

Srpski profesionalni fudbaleri su pre nekoliko nedelja bili na naslovnim stranama povodom nemilih dešavanja na utakmici mladih selekcija Srbije i Engleske ali po Mirku Poledici rasizam nije najveći problem u srpskom fudbalu.

Prošlog vikenda je SPF NEZAVISNOST u saradnji sa FSS i Zajednicom fudbalskih klubova Super lige Srbije organizovao akciju protiv rasizma i nasilja na fudbalskim terenima.

“Pre početka svih utakmica Super lige igrači su podigli crvene kartone sa ispisanom porukom protiv nasilja i rasizma, a spikeri na stadionima su pročitali zajedničko saopštenje SPFN, FSS i Zajednice. Ovom akcijom želimo da pokažemo svetu da nismo rasistički nastrojeni i da nemamo čega da se stidimo.” – rekao je Poledica

Poledica je još dodao: “Posle utakmice Srbije i Engleske svi svetski mediji su nas proglasili rasistima ali to nije tačno. Ne možemo na osnovu ponašanja par pojedinaca da osuđujemo sve navijače. Pored toga, mnogo stranaca igra fudbal u Srbiji i nisu imali problema do sada. Na žalost, FSS ne može da kontroliše svakog navijača ali taj problem se javlja i u drugim zemljama i svi zajedno moramo da pronađemo način da tome stanemo na put.”