25 Apr 13:48

Saopštenje UGS NEZAVISNOST i SSSS

Povodom 1.maja, Međunarodnog praznika rada

Reprezentativne sindikalne centrale, SSSS i UGS NEZAVISNOST pozivaju  članove sindikata, radnike i građane Srbije da se, 1. maja, u što većem broju okupe na Trgu Nikole Pašića kako bi zajedno obeležili međunarodni praznik rada i radnika.
Okupljanje učesnika započinje u 11 časova.
Planirano je da učesnici, posle kraćeg prigodnog programa koji će početi u 12 časova na Trgu Nikole Pašića,  šetnjom sa Trga Nikole Pašića, kroz Dečansku ulicu, pored Doma omladine, Makedonsku , Kolarčevu, preko Terazija i ulicom Kralja Milana do Slavije javnosti ukažu na probleme sa kojima žive i još jednom, pokažu želju da rade i od svog rada pristojno žive.
Manifestacija će se završiti na Trgu Slavija, polaganjem venaca ispred spomenika Dimitriju Tucoviću, osnivaču organizovanog radničkog pokreta u Srbiji  i velikom borcu za radnička prava.

Prvomajski proglas