02 Oct 20:28

Mesi otvorio glasanje FIFA FIFPro World XI za 2012.

Barselona, 01. oktobar 2012.
U skladu sa tradicijom Lionel Mesi je, kao najbolji igrač za 2011. godinu u izboru FIFA i FIFPro, prvi glasao za najbolju jedanaestoricu i time otvorio glasanje za 2012. godinu. Tom prilikom Mesi je pozvao preko 50.000 igrača širom sveta da slede njegov primer i glasaju za svoj najbolji tim.

“Ja sam izabrao svoj FIFA FIFPro tim za 2012, sada je vaš red. Velika je nagrada kada ste izabrani od strane vaših kolega profesionalaca. Mislim da je to najobjektivniji izbor i velika mi je čast što i sam učestvujem”- rekao je Mesi.

I ove godine FIFA i FIFPro očekuju da preko 50.000 igrača sa svih kontinenata ukomponuju svoj najbolji tim u formaciji 4-3-3 i tako doprinesu što objektivnijem izboru.

Svečana ceremonija proglašenja obaviće se na gala večeri FIFA Ballon d’Or u Cirihu 07. januara 2013. godine. Pre toga FIFPro će 01. decembra objaviti širi spisak kandidata za najboljih jedanaest.