20 Jan 14:52

Ilić ih tužio, Ilić im sudio

ČAČAK – Situacija oko statusa Bobana Dmitrovića i Bobana Stojanovića sve se više komplikuje, iako je Upravni odbor Borca mišljenja da je stavio tačku na dešavanja, koja su izazvala polemike i negodovanja pristalica superligaša sa Morave.

Na adresu Dmitrovića i Stojanovića stigla je odluka, koja je dolila ulje na vatru. Potpisao je predsednik UO Borca, Vojislav Ilić.

- Potvrđujemo odluku UO o predlogu za sporazumni raskid ugovora koji vam je saopštio sportski direktor Slobodan Ilić i to pod sledećim uslovima: isplata duga od 5.000 evra i potpisivanje sporazumnog raskida ugovora, izdavanje ispisnice bez obeštećenja oko nesmetanog prelaska u drugi klub. Te obaveze i potraživanja prestaju sa prvim danom prelaznog roka od 10. januara 2011. godine. Obaveštavamo vas da do 28. januara niste u obavezi da prisustvujete treninzima. Stav novog šefa stručnog štaba je da treninzima ne mogu da prisustvuju igrači koji imaju sporove i nesuglasice sa klubom, a s obzirom da ste vi jedan od njih to vas ovim putem i obaveštavamo. Očekujemo da ćemo u tom periodu doći do zajedničkog dogovora i rešenja.

Razumljiva je bila opšta reakcija kapitena Čačana na odluku Upravnog odbora Borca.

– Uskratili su mi pravo na rad do 28. januara. Imam profesionalni ugovor sa klubom. Ovom odlukom stavili su me u neravnopravan položaj u odnosu na ostale igrače. Oni su tako odlučili, ali sam siguran da će na kraju pravda pobediti. Obratiću se Sindikatu profesionalni fudbalera „Nezavisnost”. Boriću se svim sredstvima za sebe i buduće generacije. Ako već tvrde da sam legenda kluba, a tako se ponašaju, mogu da zamislim kakav će biti njihov odnos prema drugim igračima. Nisam zaslužio da budem isteran iz kluba – rekao je po prijemu odluke Boban Dmitrović.

Razloga za nezadovoljstvo ima i Boban Stojanović:

– Prekršena je obaveza iz ugovora u avgustu kada je Borac bio dužan da mi isplati 3.000 evra. Sada predlažu prebijanje dugova, ali kada nisu ispunili obaveze. Neću polemiku sa Milenkom Kostićem i Slobodanom Ilićem, sačekaću odluku Arbitražne komisije.