09 Nov 19:15

IGRAČI ČUKARIČKOG PODRŽALI “ALEKSIN” ZAKON

SLUČAJ tragično preminulog 14-godišnjeg Alekse Jankovića, borba protiv vršnjačkog nasilja i inicijativa za usvajanje “Aleksinog zakona” dobila je apsolutnu podršku igrača Čukaričkog, koji su članovi i SPFN.aleksin-zakon1

Oni su saglasni da bi trebalo učiniti sve što je moguće kako bi se u zakonski okvir stavila borba protiv nasilja među vršnjacima koja je dovela do toga dečak iz Niša ubije. Aleksa je pre četiri godine izvršio samoubistvo skočivši kroz prozor stana posle višemesečne fizičke i psihičke torture koju je doživljavao u školi “Sreten Mladenović Mika”.

Veliki je broj onih su se aktivno uključili u kampanju da se usvoji “Aleksin zakon”. Proteklih godina su usvajani “Tamarin”, “Marijin” i “Tijanin zakon” – sva tri su u vezi sa slučajevima gde su mlade osobe izgubile život i gde je javnost burno reagovala.