10 Jun 14:35

Fudbaleri u štrajku ušli u gradsku kuću, ali – kao kumovi!

fudbaler-1-1024x768

Preuzeto: Nova S

Potpuno neverovatno… Ali, kako bi se reklo, život piše romane. Svakoga dana.

Bivši fudbaleri Borca iz Čačka već treći dan štrajkuju glađu ispred zgrade Skupštine tog grada i ne uspevaju da dođu do prilike da razgovaraju sa gradskim vlastima.

Pored njih su predstavnici vlasti samo prolazili bez reči i kroz medijske istupe im upućivali poruke da su “politizovani”.

A, oni su samo tražili svoje zarade, na šta su dobili pravo i sudskim odlukama.

U trenucima kada je jednom fudbaleru pozlilo, dok drugi razmatraju opciju prekida štrajka zbog naglog pogoršanja zdravstvenog stanja, dogodilo se nešto zaista, zaista neverovatno. Poziv koji se ne odbija!

“Mladi bračni par Milica i Radenko, prišli su nam i zamolili da im igrači budu kumovi na venčanju u opštini Čačak u znak podrške i solidarnosti prema svim igračima. Milicu i Radenka nismo poznavali ranije. Naravno, prihvatili smo, a ulogu kuma je preuzeo Miloš Lepović”, navedeno je na zvaničnoj stranici Sindikata profesionalnih fudbalera koji podržava fudbalere u protestu.

Tim pozivom, fudbaleri su ušli u zgradu Skupštine.

“Kada već nismo mogli da uđemo na poziv gradonačelnika, ušli smo na poziv Milice i Radenka. Želimo im puno sreće u braku”.

Ranije je predsednik Sindikata Mirko Poledica za Nova.rs rekao da fudbaleri razmatraju da prekinu štrajk i da je njihova svrha ispunjena, pošto su, kako je rekao, skrenuli pažnju na svoj problem.