25 Dec 10:31

FIFPRO XI ZA 2015. GODINU

FUDBALERI iz celog sveta, preko 65.000  glasali su u protekla dva meseca, a na današnjoj FIFA gali u Cirihu  promovisan je FIFpro tim za 2015. godinu.

2754909_XLARGE-LND

Fudbaleri iz Srbije umnogome su doprineli da na širem spisku 55 kandidata za FIFpro XI bude i Branislav Ivanović (Čelsi), kapiten Srbije, ali se on nije našao na kraju u najboljem timu. Zanimljivo je da Barselona i Real Madrid imaju po četvoricu igrača u timu godine, iako su Katalonci trijumfovali na svim frontovima. FIFpro XI za 2015. izgleda ovako:

Nojer (Bajern) – Dani Alveš (Barselona), Thiago Silva (PSŽ), Serhio Ramos (Real M.),  Marselo (Real M.) – Iniesta (Barselona), Modrić (Real M.),  Pogba (Juventus) – Mesi (Barselona), Nejmar (Barselona) , K. Ronaldo (Real M.)

Lionel Mesi (Barselona, Artgentina) osvojio je “Zlatnu loptu” FIFA namenjenu najboljem igraču sveta. On je osvojio 41,3 odsto glasova, Kristijano Ronaldo (Real M, Portugalija) je dobio 27,76, a Nejmar (Barselona, Brazil) 7,86 odsto glasova.  Argentinac je peti put osvoji “Zlatnu loptu”. Trener godine je Luis Enrike (Barsleona), a trofej “Ferenc Puškaš” za najlepši gol dobio je Vendel Lira (Brazil).