01 Dec 12:33

FIFPRO I FIFA 55 NOMINACIJA ZA “WORLD11″

fipro-nominacije

FUDBALERI iz celog sveta su glasali, FIFpro i FIFA su sabrali glasove i objavili 55 nominovanih igrača za tim sveta “World11″ koji će biti zvanično objavljen na FIFA gali 9. januara 2017 u Cirihu.

Ove godine je glasalo preko 25.000 fudbalera iz 75 zemalja sveta i svaki je od njih sastavljao svoj tim u formaciji 4-3-3. Profesionalni fudbaleri u Srbiji su preko Sindikata profesionalnih fudbalera “Nezavisnost”, koji je sproveo akciju glasanja, ponovo dali svoj doprinos ovom izboru gde, nažalost, nema srpskih fudbalera među 55 kandidata.

mesi-world11

Najzastupljeniji su fudbaleri Real Madrida, njih je čak 11, Barselona i Bajern imaju po devetoricu, Juventus ima šestoricu… Kad su nacije u pitanju, na spisku se nalazi devetorica Španaca, sedmorica Nemaca, šestorica Ferancuza, po petorica Brazilaca i Argentinaca, četvorica Italijana, ali i samo dvojica Portugalaca koji su osvojili EURO 2016.

Najveća koncentracija asova je u napadu. Kristijano Ronaldo, Leo Mesi, Nejmar, Bejl, Benzema, Suarez, Ibrahimović, Levandovski, Aguero, Iguajn. Velikih 15 asova a samo za trojicu ima mesta u timu.

Koji će u idealnih 11? Nominacije su:

GOLMANI (5)

Klaudio Bravo (Čile/Barselona/Mančester siti), Đanluiđi Bufon (Italy/Juventus), David de Hea (Španija/Mančester junajted), Kejlor Navas (Kostarika/Real Madrid), Manuel Nojer (Nemačka/Bajern).

ODBRAMBENI IGRAČI (20)

David Alaba (Austrija/Bajern), Đordi Alba (Španija/Barselona), Serž Orije (Obala Slonovače/Pari Sen Žermen), Ektor Baljerin (Španija/Arsenal), Žerom Boateng (Nemačka/Bajern), Leonardo Bonući (Italija/Juventus), Daniel Karvahal (Španija/Real Madrid), Đorđo Kjelini (Italija/Juventus), Dani Alves (Brazil/Barselona/Juventus), David Luiz (Brazil/Pari sen Žermen/Čelsi), Diego Godin (Urugvaj/Atletiko Madrid), Mats Humels (Nemačka/Borusija D/Bajern), Filip Lam (Nemačka/Bajern), Marselo (Brazil/Real Madrid), Havijer Maskerano (Argentina/Barselona), Pepe (Portugalija/Real Madrid), Đerar Pike (Španija/Barselona), Serhio Ramos (Španija/Real Madrid), Tiago Silva (Brazil/Pari Sen Žermen), Rafael Varan (Francuska/Real Madrid).

VEZNI IGRAČI (15)

Ćabi Alonso (Španija/Bajern), Serhio Buskets (Španija/Barselona), Kevin De Brujne (Belgija/Mančester siti), Eden Azar (Belgija/Čelsi), Andres Iniesta (Španija/Barselona), N’Golo Kante (Francuska/Lester/Čelsi) Toni Kros (Nemačka/Real Madrid), Luka Modrić (Hrvatska/Real Madrid), Mesut Ozil (Nemačka/Arsenal), Dimitri Paje (Francuska/Vest Ham), Pol Pogba (Francuska/Juventus/Mančester junajted), Ivan Rakitić (Hrvatska/Barselona), David Silva (Španija/Mančester siti), Marko Verati (Italija/Pari Sen Žermen), Arturo Vidal (Čile/Bajern).

NAPADAČI (15)

Serhio Aguero (Argentina/Mančester siti), Geret Bejl (Vals/Real Madrid), Karim Benzema (Francuska/Real Madrid), Kristijano Ronaldo (Portugalija/Real Madrid), Paulo Dibala (Argentina/Juventus), Antoan Grizman (Francuska/Atletiko Madrid), Gonzalo Iguajn (Argentina/Napoli/Juventus), Zlatan Ibrahimović (Švedska/Pari Sen Žermen/Mančester junajted), Robert Levandovski (Poljska/Bajern), Lionel Mesi (Argentina/Barselona), Tomas Miler (Nemačka/Bajern), Nejmar (Brazil/Barselona), Aleksis Sančez (Čile/Arsenal), Luis Suarez (Urugvaj/Barselona), Džejmi Vardi (Engleska/Lester).