20 Oct 09:03

FIFA KANDIDATI ZA “ZLATNU LOPTU” 2015.

FIFA i “Frans fudbal” objavili su skraćeni spisak od 23 fudbalera i 10 fudbalerki koji su ostali u konkurenciji za osvajanje “Zlatne lopte” za 2015. godinu, namenjenu najboljem igraču sveta.

ylatla lopta

Listu fudbalera predvodi aktuelni najbolji fudbaler sveta Kristijano Ronaldo (Real Madrid), najviše kandidata dolazi iz redova osvajača Lige šampione Barselone šest, Real i Bajern imaju po pet. Nažalost, fudbalera iz Srbije nema ove godine na skraćenoj listi. Glasanje za najboljeg fudbalera završava se 20. novembra 2015, a FIFA će 30. novembra objaviti listu od tri kandidata za osvajanje “Zlatne lopte” i kod muškaraca i kod žena. FIFA gala održava se 11. januara 2016. u Cirihu.

Lista 23 fudbalera:  Serhio Aguero  (Argentina/Mančester Siti), Geret Bejl (Vels/Real Madrid), Karim Benzema (Francuska/Real Madrid), Kristijano Ronaldo (Portugalija/Real Madrid), Kevin De Brujne (Belgija/Volfsburg/Mančester Siti), Eden Azar (Belgija/Čelsi), Zlatan Ibrahimović (Švedska/Pari Sen Žermen), Andres Iniesta (Španija/Barselona), Toni Kros (Nemačka/Real Madrid), Robert Levandovski (Poljska/Bajern), Havier Maskerano (Argentina/Barselona), Lionel Mesi (Argentina/Barselona), Tomas Miler (Nemačka/Bajern), Manuel Nojer (Nemačka/Bajern), Nejmar (Brazil/Barselona), Pol Pogba (Francuska/Juventus), Ivan Rakitić (Hrvatska/Barselona), Arjen Roben (Holandija/Bajern), Hames Rodrigez (Kolumbija/Real Madrid), Aleksis Sančez (Čile/Arsenal), Luis Suarez (Urugvaj/Barselona), Jaja Ture (Obala Slonovače/Mančester Siti), Arturo Vidal (Čile/Juventus/Bajern).

Lista 10 fudbalerki: Nadin Angerer (Nemačka/Brizbejn Roar/Portland Torns), Ramona Bahman (Švajcarska/Rosengard), Kadeiša Buhanan (Kanada/Vest Virdžinija), Amandine Anri (Francuska/Olimpik Lion), Euhenie Le Somer (Francuska/Olimpik Lion), Karli Lojd (SAD/Hjuston Daš), Aja Mijama (Japan/Okajama Junogo Bele), Megan Rapino (SAD/Sijetle Rein), Selija Šašić (Nemačka/FFC Frankfurt), Hope Solo (SAD/Sijetl Rein).

Skraćena Lista od 10 trenera u konkurenciji muškaraca: Masimiliano Alegri (Italija/Juventus), Karlo Anćeloti (Italija/Real Madrid), Loren Blan (Francuska/Pari Sen Žermen), Unai Emeri (Španija/Sevilja), Pep Gvardiola (Španija/Baern), Luis Enrike Martinez (Španija/Barselona), Žoze Murinjo (Portugalija/Čelsi), Horhe Sampaoli (Argentina/selekcija Čilea), Diego Simeone (Argentina/Atetiko Madrid), Arsen Venger (Francuska/Arsenal).

Skraćena lista 10 trenera u konkurenciji žena: Kale Barling (Švedska/Švedska U-19), Kolin Bel (Engleska/FFC Frankfurt), Farid Benstiti (Francuska/Pari Sen Žermen), Džil Elis (SAD/selekcija SAD), Laura Harvi (Engleska/Sijetl Rein), Džon Herdman (Engleska/selekcija Kanade), Žerar Prešer (Francuska/Olimpik Lion), Mark Sampson (Vals/selekcija Engleske), Norio Sasaki (Japan/selekcija Japana), Tomas Verl (Nemačka/Bajern).