11 Jul 21:37

Đorić: Treneru Mladosti oduzeti licencu

ODLUKA trenera Mladosti iz Lučana Branka Božovića da igrač Vladimir Radivojević po kazni trenira sam u 7.15 i 23.45 je nečuvena, sramna, za svaku osudu i kaznu – tvrdi Milovan Đorić, predsednik trenerske organizacije Beograda i dugogodišnji direktor trenerske škole.

– Ništa slično u životu nisam čuo, to je sramota, iživljavanje nad mladim čovekom i gest koji ne sme ostati nekažnjen – kaže Đorić. – Igraču treba bez rasprave dati raskid ugovora, klub kazniti, a treneru koji je to potpisao, bez obzira na to da li je to učinio pod pritiskom, treba oduzeti licencu.

Đorić razume da neko leti trenira u sedam ujutru, ali teranje nekoga da u ponoć trči po mraku smatra mobingom koji FS Srbije sigurno neće tolerisati.

– Verujem da će Savez odmah regovati i rešiti problem i kazniti nalogodavce te sramne odluke. Ako Savez to ne učini, ja ću isterati ovaj slučaj do kraja. Ukoliko je neko mislio da će moći ovo da radi u Srbiji, a da prođe nekažnjeno, grdno se vara. Za ovu sramotu neko će da plati – obećava “bata Đora”.

Radivojević i dalje izvršava svoje obaveze iz odluke, ali Mladost iz Lučana i trener Branko Božović moraće da se pripreme na konsekvence. Ne samo našeg saveza, već i UEFA i FIFA, jer je ceo materijal prosleđen u FIFPro.