12 Jul 07:27

DMITROVIĆ: KAMP SPFN EVROPSKI NIVO

LETNJI kamp, koji na Zlatiboru redovno organizuje Sindikat profesionalnih fudbalera “Nezavisnost” i ovog leta (27. jun – 6. jul)  protekao je na zavidnom novou . Ekipa je imala sjajne uslove u hotelu “Palisad”, odlične terene i kvalitetan stučni rad. Naš Sindikat je jedan od retkih u svetu koji svojim članovima obezbedjuje potpuno besplatan kamp, bez ikakvih troškova za igrače. Na taj način činimo uslugu i klubovima, jer ako angažuju nekog igrača on se priključuje timu iz punog trenažnog procesa. Trener Boban Dmitrović ističe da je kamp SPFN bio kao i svake godine pun pogodak.

-Bez ustručavanja i pristrasnosti mogu da kažem da je kamp koji SPFN organizuje na evropskom niovu: od komoditeta smeštaja u sjajnom hotelu, preko terena, izbora protivnika. Glavna svrha kampa je da fudbalerima bez kluba, a  članovima SPFN pomognemo da se kroz utakmice što bolje pripreme i uzgred sebi obezbede i angažman. Jer, SPFN brine o svojim članovima ne samo kroz ostvarivanje i zaštitu prava već i da pronadju novi posao kroz ovakav vid rada u kampu – ističe Dmitrović.

dmitrovic

Za desetak dana odigrane su tri utakmice protiv kvalitetnih protivnika. Doživljeni su porazi od rumunskog prvoligaša Gaz Metana 3:1 i od superligaša Metalca iz Gornjeg Milanovca 3:2, a sa Sindikatom Crne Gore je remizirano 2:2.

-Utakmice su bile veoma kvalitetne jer smo mi u sastavu imali zaista odlične, iskusne igrače koje bi mnogi treneri voleli da vide u svom timu. Srđa Kežević, Perica Stančevski, braća Arsenijević i ostali igrači imaju iza sebe i karijeru i kvalitet. Sjajni su i kao igrači i kao ljudi, odlično su reprezentovali i sebe i SPFN.

Svaki trening, utakmice, pratili su brojni treneri i skauti ekipa koje su se pripremale u isto vreme na Zlatiboru.

-Većina fudbalera bila je na oku ljudi iz raznih klubova, mnogi su dobijali ponude što je donekle i suština kampa i našeg rada. Sa Zlatibora smo svi otišli zadovoljni što je i najvažnije.

zlatibor 1

SPFN višestruko pomaže fudbalerima u Srbiji, dodaje Dmitrović, ali ovakvim akcijama čini uslugu i klubovima, srpskom fudbalu uopšte.

-Sindikat na čelu sa Mirkom Poledicom, njegovim saradnicima Mirkom Lekićem i Ajazdinom Nuhijem učinio je mnogo za igrače i srpski fudbal minulih godina. Pogotovo, u borbi za bolji status igrača i celokupno stanje u fudbalu. Zato mi je žao što klubovi i FSS ne shvataju značaj SPFN i nemaju partnerski odnos sa ovom organizacijom. Lično verujem da će novi predsednik FSS Slaviša Kokeza i njegov prvi saradnik Goran Bunjevčević prepoznati značaj Sindikata u stvaranju zdravih odnosa na relaciji igrač-klub-FSS. I da će SPFN prihvatiti kao dobrog partnera u stvaranju boljeg ambijenta u srpskom fudbalu- očekuje Dmitrović.