15 Mar 11:57

DIREKTNO: Predsednik, čelenka, muva i medved

Izvor: Sportski žurnal
– Markoviću nije pala „čelenka” sa glave, ne treba praviti od muve medveda – reče Tomislav Karadžić, alfa i omega srpskog fudbala.

Sramota. Posle ovakve izjave „šefa parade”, uopšte nije čudno što je srpski fudbal tu gde je. Da li je neko od navodnih vođa navijača Partizana „zviznuo” šamar talentovanom Lazaru Markoviću ili ga je samo „blago” odgurnuo uopšte nije važno. Taj gest zaslužuje rigoroznu kaznu, ali i detaljnu istragu nadležnih organa.

Umesto da prvi reaguje i stane u zaštitu mladog fudbalera koji će po onom što najavljuje na početku karijere biti uzdanica nacionalnog tima u narednoj deceniji predsednik FS Srbije priča koještarije koje izazivaju čuđenje ne samo fudbalske već i sportske javnosti u celini. Neverovatno.

Zar je trebalo da neko bukvalno nokautira Markovića, izbije mu dva-tri zuba ili ne daj bože da mu nekakav vođa navijača bezbol palicom razbije glavu pa da se „čika Tole” smiluje u osudi ovakvo ponašanje huligana, a ne navijača. Kakva je to poruka svim mladim igračima na ovim prostorima. Zar treba da strepe od svakog izlaska na teren jer ih ni prvi čovek kuće fudbala neće zaštititi.

Mišel Platini predsednik UEFA je ne tako davno uputio ozbiljno upozorenje čelnicima FS Hrvatske, FS Bosne i Hercegovine i Srbije i upozorio ih da moraju stati na put vandalima i huliganama koji su u Đenovi na najbolji način pokazali svoje umeće. Čuveni Francuz juče je opet došao u Srbiju. Biće zanimljivo kako će reagovati ako mu neko kojim slučajem „šapne” šta je rekao Tole.

Neko živi na selu, neko u gradu, a ljubitelji srpskog fudbala u zabludi i to velikoj. Sve dok predsednik Fudbalskog saveza Srbije Tomislav Karadžić daje ovakve izjave nema ni sreće ni blagostanja u ovom sportu.