18 Jan 15:43

Delegacija SPF NEZAVISNOST u UEFA

U sedištu UEFA, u Nionu, 17. januara je održan prvi u nizu sastanaka socijalnih partnera, predstavnika fudbalskih klubova, liga i sindikata fudbalera iz Srbije, Hrvatske, Rusije,  Turske i Ukrajine sa ciljem da se pronađu rešenja za implementaciju Minimalnih uslova za ugovore igrača koji su dogovoreni u aprilu 2012. za sve države pod okriljem UEFA.

Sastanak je otvorio Mišel Platini, predsednik UEFA i domaćin sastanka rečima: „Ugovori igrača moraju da poštuju, aminimalni uslovi moraju da se implementiraju. Živimo u 2013. a ne u 1950. Implementacija neće biti laka ali moramo se potruditi da pronađemo rešenja.

Minimalni uslovi koji su potpisani prošle godine već su primenjeni u zemljama zapadne Evrope ali postoje veliki problemi sa primenom u ostalim državama. Zbog toga je, na inicijativu FIFPro divizija Evropa, odlučeno da se u toku naredne dve godine u UEFA održi nekoliko sastanaka na kojima će suprotstavljene strane približiti stavove i iznaći rešenja za primenu sporazuma u praksi.

Delegaciju SPF NEZAVISNOST predstavljali su Mirko Poledica i Vladimir Bojović dok su ispred Zajednice fudbalskih klubova Super lige Srbije prisustvovali Branimir Babarogić i Miodrag Janković.

Nakon sastanka Poledica je bio veoma zadovoljan: „Mislim da je ovo bio pravi potez FIFPro i UEFA. Konačno smo počeli dijalog o onome za šta se Sindikat profesionalnih fudbalera „Nezavisnost“ zalaže već godinama. Čini mi se da smo na pravom putu i nadam se da ćemo što pre doći do rešenja što će doprineti boljem statusu fudbalera u Srbiji, a samim tim i prosperiteta fudbala.“