29 Oct 22:14

Delegacija SPF »Nezavisnost« na sastanku u Fudbalskom savezu Srbije

Beograd, 29.10.2009.

Na inicijativu Sindikata profesionalnih fudbalera «Nezavisnost» juče je u prostorijama Fudbalskog saveza Srbije održan sastanak predstavnika SPF «Nezavisnost» i Fudbalskog saveza Srbije. Delegaciju SPF «Nezavisnost» činili su Mirko Poledica, predsednik SPF «Nezavisnost», Slavoljub Luković, sekretar UGS «Nezavisnost», Mirko Lekić, generalni sekretar SPF «Nezavisnost» i Mićo Petković, advokat, dok su ispred FSS-a sastanku prisustvovali Zoran Laković, generalni sekretar FSS-a, Nebojša Ivković, zamenik generalnog sekretara FSS-a, Miodrag Janković, generalni sekretar Zajednice fudbalskih klubova Super lige Srbije, Andrija Antić, generalni sekretar Zajednice fudbalskih klubova Prve lige Srbije, Nenad Santrač, pravnik FSS-a i Miloš Mugoša, advokat FSS-a.

Na samom početku sastanka istaknuto je da je obostrana želja delegacija da se uspostavi i dalje razvija socijalni dijalog u cilju unapređenja odnosa i daljeg razvoja srpskog fudbala. Zoran Laković je upoznao prisutne da se priprema reorganizacija FSS-a i istakao da se nada da će FSS postati jedna moderna organizacija koja će zadovoljavati potrebe svih aktera fudbalske igre. Konstatovao je da mnogi pravilnici i akti FSS-a moraju da se menjaju i pozvao SPF «Nezavisnost» da učestvuje u tome. U veoma prijatnoj atmosferi mnoge teme su se same nametale pa je između ostalog bilo reči i o radu Arbitražne komisije FSS-a i mogućem učestvovanju predstavnika SPF «Nezavisnost» u njoj, novim tipskim ugovorima za igrače, određivanju minimuma uslova koji ugovor za igrače mora da sadrži i mogućnosti o angažovanju advokata za pravnu pomoć igračima. Na veoma lep prijem je naišla ideja SPF «Nezavisnost» da se napravi akcija za pomoć trenutno neangažovanim fudbalerima u smislu organizovanja fudbalske utakmice čiji bi oni bili akteri.

Mirko Poledica se u ime delegacije SPF «Nezavisnost» zahvalio na srdačnom i korektnom prijemu i rekao da se nada da će i u budućnosti saradnja biti na istom nivou što je u interesu svih koji rade u srpskom fudbalu.