22 Feb 13:29

Čanak: Klubovi prekršili Zakon o radu

Beograd,22. februar 2012.

Branislav Čanak, predsednik Ujedinjenih granskih sindikata „Nezavisnost“, istakao je da sindikate očekuje borba na svim poljima.

– Za nas nema razlike, svi su jednaki i za zaštitu prava moraćemo da se bijemo na svim poljima. Kada smo sazivali skupštinu, klubovi su je bojkotovali i na taj način prekršili Zakon o radu. Pogrešili smo što odmah nismo podneli krivične prijave protiv FSS i tih klubova. Od osnivanja sindikata „Nezavisnost“ uhvatili smo se u koštac sa problemima.

Čanak se u nastavku osvrnuo i na slučaj „Pejović“.

Pejović je u novembru prošle godine ceo slučaj prijavio organima reda u Raškoj, ali to tada GSS nije bilo bitno, jer u Srbiji sve mogu da zatalkaju, ali sada kada se umešala cela Evropa onda podnose krivične prijave. Prinuđeni smo da u Briselu pričamo, jer ovde nema ko da nas čuje, čelnicima poručujem da jure lopove, a ne one koji su prijavili lopove.